سناطب سناطب .

سناطب

پاتولوژي و انگل ( آخرين خبر ) !!!

قابل توجه افرادي كه پاتو عملي/نظري و انگل عملي/نظري ميخوان :


نتيجه رايزني ها : قرار شد پاتو عملي و نظري در دانشكده دندان برگزار بشه . لذا افرادي كه پاتو عملي/نظري ميخوان ، فعلا طبق برنامه دانشكده دندان برن كلاس تا غيبت نخورن ! بعدا توي حذف و اضافه برگه مهمان ميگيرن ، ميرن آموزش دندان ، رسما انتخاب واحد ميكنن !


پاتو نظري : يكشنبه و چهارشنبه : 8 تا 10

پاتو عملي : گروه A : شنبه و دوشنبه : 8 تا 10

               گروه B : شنبه و دوشنبه : 10 تا 12

پاتو نظري : 12130214  كد گروه 201

پاتو عملي:12130215  كد گروه 201 و202

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

انگل : اين ترم در دانشكده دارو ارائه ميشه !!! لذا افرادي كه انگل عملي/نظري رو خيلي دوس دارن ، ميتونن در دانشكده دارو اخذ واحد كنن !!! لذا هر چه زودتر برگه مهمان خود را تحويل دانشكده دارو بدين !!

انگل نظري : ۲شنبه ۸-۱۰ / ۴شنبه ۱۰-۱۲

انگل عملي : شنبه ۱۳-۱۴.۵/۱۴.۵-۱۶/۱۶-۱۷.۵

                ۳شنبه ۱۴-۱۵.۵/۱۵.۵-۱۷/۱۷-۱۸.۵

 

انگل عملي هفته اي دو جلسه هستش !

موفق باشيد !!!برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۳۰ توسط:سنا موضوع:

دوشواري

سلامت نيوز :  از هر هشت پزشك عمومي، پنج نفر از زمان فارغ‌التحصيلي، روپوش سپيد پزشكي را تا كرده‌اند و ميان ديگر يادگارهاي دوران دانشجويي گذاشته‌اند توي كمد، چون بيماراني كه بايد بيايند سراغ‌شان، براي ساده‌ترين بيماري‌ها يكراست مي‌روند سراغ متخصص‌ها و فوق‌تخصص‌ها. آخرين اميد براي فرونشاندن تب بيكاري پزشكان عمومي اجرايي شدن طرح پزشك خانواده است كه مدتي است زمزمه‌هاي توقفش در پايتخت به گوش مي‌رسد؛ يعني تب بيكاري پزشكان خانواده، قرار نيست به اين زودي‌ها به عرق بنشيند.

به گزارش سلامت نيوز به نقل از جام جم ؛ محمد حسن طريقت منفرد، سرپرست وزارت بهداشت اين روزها زياد با رسانه‌ها گفت‌وگو مي‌كند و حرف‌هايش، چه آن وقت‌ها كه از برنامه‌هايش تا‌چهار ماه آينده مي‌گويد و چه آن‌وقت‌ها كه كمبود‌ها را گوشزد مي‌كند مورد توجه ويژه مخاطبان است، مثل حرف‌هاي ديروزش درباره پزشكان عمومي كه اعلام كرد از 80‌هزار پزشك عمومي نزديك به50 هزار نفر در حرفه خودشان كار نمي‌كنند و پزشكي عمومي رو به نابودي است چرا كه مردم و در نگاهي كلي‌تر سيستم درماني در كشورمان تخصص‌گراست.

اواعلام كرد امروز طب عمومي و مراقبت‌هاي اوليه از جايگاه بالايي در نظام سلامت برخوردار نيست و اگرچه بيش از 60 درصد پزشكان عمومي بيكار هستند، اما نظام سلامت به تك تك آنها نياز دارد كه يعني نبودشان براي سيستم سلامت گران تمام مي‌شود.

از همين جا بود كه باز هم طريقت منفرد ياد بحث پزشك خانواده افتاد و از 17 سال مغفول ماندن اين طرح گفت و انتقاد كرد كه خدماتي مانند ام آر آي و سي‌تي‌اسكن به تجارت تبديل شده است تا جايي كه سال گذشته بيش از 40 هزار ميليارد تومان در بخش بهداشت و درمان كشور هزينه شد كه 15 هزار ميليارد تومان آن از اعتبارات عمومي بود و 25 هزار ميليارد تومان به مردم تحميل شده است و وعده داد اگر طرح پزشك خانواده اجرايي شود هم پزشكان عمومي در رشته تحصيلي‌شان شاغل خواهند شد و هم هزينه‌هاي مردم با مراجعه به اين گروه از پزشكان كمتر شده و بيماري‌شان در مراحل ابتدايي حل خواهد شد و كارشان به صرف هزينه‌هاي كلان نمي‌رسد.

سرپرست وزارت بهداشت در هفته گذشته نيز در حمايت از طرح پزشك خانواده گفته بود حقوق پزشكان عمومي بايد 9 ميليون تومان باشد، اما او در حالي درباره حقوق پزشكان خانواده وعده مي‌دهد و اين طرح را آخرين چاره براي حل مشكل بيكاري پزشكان عمومي و كاهش هزينه‌هاي پرداختي از جيب مردم در مطب متخصص‌ها و فوق‌تخصص‌ها و آزمايشگاه‌هاي تخصصي مي‌داند كه حدود دو هفته پيش احمدرضا فرسار، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي اعلام كرد طرح پزشك خانواده در تهران متوقف شده و طبيعي است كه توقف اين طرح در پايتخت به معناي كند شدن يا توقف آن در ديگر استان‌ها نيز هست.

فرسار در آن زمان نخواست به علل توقف اين طرح اشاره‌اي كند و وقتي جام‌جم پيگير علت آن شد، محمد شريعتي، رئيس ستاد اجراي طرح پزشك خانواده خبر را رد كرد اما پيگيري‌هاي بعدي و گفته‌هاي منبعي آگاه در كنار گزارش‌هاي مردمي ثابت كرد اين طرح در تهران اجرايي نشده است و براي اجراي اين برنامه لازم است كه دولت در ازاي هر نفر ايراني، حدود 4000تومان به سازمان‌هاي بيمه‌گر بپردازد، اما اين پرداخت هنوز كامل نشده و به همين علت اجراي آن با تاخير مواجه شده است.

همه اين اطلاعات را كه كنار هم بگذاريم، مي‌شود نتيجه گرفت كه پزشكان عمومي بيكار يا شاغل در رشته‌هايي غيرمرتبط با تحصيلات دانشگاهي شان نبايد فعلا اميدي به اجرايي شدن طرح پزشك خانواده داشته باشند.

پزشك خانواده، پزشكان را سركار مي‌گذارد يا سركار....

سيامك مره صدق، عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با جام‌جم درباره وضع پزشكان عمومي در كشور توضيح مي‌دهد كه اشتغال پزشكان عمومي فقط يكي از مزاياي طرح پزشك خانواده است. به‌واسطه اجرايي شدن اين طرح از هدر رفتن منابع مالي در كشور جلوگيري مي‌شود، چون ميزان رجوع غير ضروري بيماران به متخصص‌ها و فوق تخصص‌ها كم مي‌شود و مردم پول كمتري را در بخش خدمات پاراكلينيكي خرج مي‌كنند اما اين نماينده مجلس بشدت از برخي ابراز نظرهاي سرپرست وزارت بهداشت در اين حوزه گله دارد.

مره صدق مي‌گويد: اجراي طرح پزشك خانواده به بودجه نياز دارد، اما سرپرست جديد وزارت بهداشت مي‌گويد بدون بودجه هم مي‌توان اين طرح را اجرايي كرد.

او مي‌افزايد: براي اجراي اين طرح بايد شمار زيادي از پزشكان عمومي را استخدام كرد و بدون بودجه چگونه مي‌شود چنين كاري انجام داد و سرپرست وزارت بهداشت چه ساز و كاري در اين باره ارائه داده است؟

البته مره صدق همه تقصير‌ها را در ماجراي بيكار ماندن پزشكان عمومي گردن عقيم ماندن طرح پزشك خانواده نمي‌اندازد و تاكيد مي‌كند كه بيشتر پزشكان عمومي تمايل دارند در پايتخت كار كنند واگرچه همين حالا هم وزارت بهداشت حاضر است آنها را با حقوقي كلان در مناطق محروم استخدام كند، اين گروه ميلي به ترك پايتخت ندارند.

افزون بر عللي كه اين نماينده مجلس به آنها اشاره مي‌كند در نگاهي كلي به نظر مي‌رسد نبود سيستم ارجاع در كشور نيز باعث شده است مردم براي درمان بيماري‌هاي‌شان خودسرانه به متخصص‌ها و فوق‌تخصص‌ها مراجعه كنند و با صرف هزينه‌هاي كلان به همانجايي برسند كه اگر به پزشك عمومي سر مي‌زدند زودتر و ارزان‌تر به آن مي‌رسيدند. البته اين نكته را هم بايد در نظر گرفت كه اجرايي شدن سيستم ارجاع نيز در كشور، با اجراي كامل طرح پزشك خانواده ممكن مي‌شود. با اين حال با توجه به توقف نسبي اين طرح در كشور، بايد ديد آيا طريقت منفرد و گروهش در وزارت بهداشت مي‌توانند در چهار ماه باقيمانده طرح پزشك خانواده را به سرانجام برسانند و خاطره‌اي خوش از خود باقي بگذارند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۸ توسط:سنا موضوع:

پاتولوژي و انگل ...


قابل توجه افرادي كه پاتو عملي/نظري و انگل عملي/نظري ميخوان :


نتيجه رايزني ها : قرار شد پاتو عملي و نظري در دانشكده دندان برگزار بشه . لذا افرادي كه پاتو عملي/نظري ميخوان ، فعلا طبق برنامه دانشكده دندان برن كلاس تا غيبت نخورن ! بعدا توي حذف و اضافه برگه مهمان ميگيرن ، ميرن آموزش دندان ، رسما انتخاب واحد ميكنن !


پاتو نظري : يكشنبه و چهارشنبه : 8 تا 10

پاتو عملي : گروه A : شنبه و دوشنبه : 8 تا 10

               گروه B : شنبه و دوشنبه : 10 تا 12

پاتو نظري : 12130214  كد گروه 201

پاتو عملي:12130215  كد گروه 201 و202

________________________________________________


امتحان ايمني : شنبه 5 اسفند - ساعت 12 - دانشكده دندان


امتحان ميكروب : شنبه 5 اسفند - ساعت 10 - دانشكده دارو

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۶ توسط:سنا موضوع:

اطلاعيه

قابل دانشجويان زير

حتما نسبت به ثبت دايم نمرات خود تا سه شنبه هفته آينده اقدام نمايند

و در صورت نياز به آموزش براي تطبيق واحد هاي خود به آموزش مراجعه نماييد

ندا نخستين       آرين مهاجر          كاوه معتمديان          نسيم مظفري        ساناز فروتن  

الهام محمدي     نهال غفاري فر     امين عبدي       ندا عاملي راد      هدي طهماسبي 

سارا صباغ      نرگس شمسيان      ياسين شريف زاده    محمد سرباز       اسما رضازاده 

ايدا خليلي     خامودچيان       فرشته حسين پور      عاطفه تاراني    حامد بهروزپور

ماهان امرايي       ليلا امامي       مهديه احمدي     بهشته آزادبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۵ توسط:سنا موضوع:

ولنتاين ، سرطان ، هيتلر ، ... !!!


ميگويند Valentine روز عشق است. . .
من نه عشقي ميبينم و نه احساسي. . .

يك مشت نقاب. . .


________________________________________

________________________________________


چه كسي مي داند كه تو در پيله ي تنهايي خود تنهايي

چه كسي مي داند كه تو در حسرت يك روزنه در فردايي

پيله ات را بگشاي تو به اندازه ي پروانه شدن زيبايي . . .____________________________________________

____________________________________________


نانوا هم جوش شيرين ميزند. . .

بيچاره فرهاد . . .


_________________________________________________

_________________________________________________


ورشكست شدن كدامين سرمايه دار، به اندازه بي سرمايه شدن تو دردناك است؟؟________________________________________________

________________________________________________


كدام بود؟

اين آينده كدام بود كه بهترين روزهاي عمر را
حرام ديدارش كردم...

"حسين پناهي"


____________________________________

____________________________________


... چشمامو مي بندم و
دلو مي سپرم به صداي فلوت يدي كوره
كه هفتاد سال تمومه
عاشق يه دختر چارده ساله ي بوره...

"حسين پناهي"_____________________________________________

_____________________________________________


جيمي: تا حالا به اين فكر كردي يه تصميم كوچولو ميتونه كل زندگي رو تغيير بده ؟


شنيدم مادر هيتلر ميخواسته اونو سقط كنه، اما تو لحظه آخر تغيير عقيده داده!
ميفهمي چي ميگم ؟

"رودخانه مرموز"
"كلينت ايستوود"


_________________________________________________________

__________________________________________________________________
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۴ توسط:سنا موضوع:

سپندارمذگان روز عشق ايراني!

جالب است بدانيد كه اين روز در تقويم جديد ايراني دقيقا مصادف است با ۲۹ بهمن، يعني تنها ۴ روز پس از والنتاين فرنگي! اين روز “سپندار مذگان” يا “اسفندار مذگان” نام داشته است. فلسفه بزرگداشتن اين روز به عنوان “روز عشق” به اين صورت بوده است كه در ايران باستان هر ماه را سي روز حساب مي كردند و علاوه بر اينكه ماه ها اسم داشتند، هريك از روزهاي ماه نيز يك نام داشتند. بعنوان مثال روز اول “روز اهورا مزدا”، روز دوم، روز بهمن (سلامت، انديشه) كه نخستين صفت خداوند است، روز سوم ارديبهشت يعني “بهترين راستي و پاكي” كه باز از صفات خداوند است، روز چهارم شهريور يعني “شاهي و فرمانروايي آرماني” كه خاص خداوند است و روز پنجم “سپندار مذ” بوده است. سپندار مذ لقب ملي زمين است. يعني گستراننده، مقدس، فروتن.
زمين نماد عشق است چون با فروتني، تواضع و گذشت به همه عشق مي ورزد. زشت و زيبا را به يك چشم مي نگرد و همه را چون مادري در دامان پر مهر خود امان مي دهد. به همين دليل در فرهنگ باستان اسپندار مذگان را بعنوان نماد عشق مي پنداشتند.
در هر ماه، يك بار، نام روز و ماه يكي مي شده است كه در همان روز كه نامش با نام ماه مقارن مي شد، جشني ترتيب مي دادند متناسب با نام آن روز و ماه. مثلا شانزدهمين روز هر ماه مهر نام داشت و كه در ماه مهر، “مهرگان” لقب مي گرفت. همين طور روز پنجم هر ماه سپندار مذ يا اسفندار مذ نام داشت كه در ماه دوازدهم سال كه آن هم اسفندار مذ نام داشت، جشني با همين عنوان مي گرفتند.
سپندار مذگان جشن زمين و گرامي داشت عشق است كه هر دو در كنار هم معنا پيدا مي كردند. در اين روز زنان به شوهران خود با محبت هديه مي دادند. مردان نيز زنان و دختران را بر تخت شاهي نشانده، به آنها هديه داده و از آنها اطاعت مي كردند.

شايد هنوز دير نشده باشد كه روز عشق را از ۲۵ بهمن (Valentine) به ۲۹ بهمن (سپندار مذگان ايرانيان باستان) منتقل كنيم!!!!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۳ توسط:سنا موضوع:

زندگي

بزرگترين هديه ايي كه ميتوان به كسي داد ؛


  زمان است !


هنگاميكه براي يك نفر وقت ميذاري ،


قسمتي از زندگيت را به او دادي ....


كه باز پس نميگيري !


اين علوم پايه هم كه جفت پا اومده تو زندگي ما :|برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۲ توسط:سنا موضوع:

علوم پايه به سبك مدير D:
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۲ توسط:سنا موضوع:

استراحتواسه دديدن كامل تصوير روش راست كليك كنين و گزينه

open image in new tab

رو بزنين

باتچكر :Dبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۱ توسط:سنا موضوع:

چگونه سياست مدار مي شويم!

كشيشى يك پسر نوجوان داشت و كم‌كم وقتش رسيده بود كه فكرى در مورد شغل آينده‌اش بكند. پسر هم مثل تقريباً بقيه هم‌سن و سالانش واقعاً نمي‌دانست كه چه چيزى از زندگى مي‌خواهد و ظاهراً خيلى هم اين موضوع برايش اهميت نداشت.


يك روز كه پسر به مدرسه رفته بود، پدرش تصميم گرفت آزمايشى براى او ترتيب دهد....

به اتاق پسرش رفت و سه چيز را روى ميز او قرار داد:
يك كتاب مقدس،
يك سكه طلا
و يك بطرى مشروب .
كشيش پيش خود گفت :
« من پشت در پنهان مي‌شوم تا پسرم از مدرسه برگردد و به اتاقش بيايد. آنگاه خواهم ديد كداميك از اين سه چيز را از روى ميز بر مي‌دارد. اگر كتاب مقدس را بردارد معنيش اين است كه مثل خودم كشيش خواهد شد كه اين خيلى عاليست. اگر سكه را بردارد يعنى دنبال كسب و كار خواهد رفت كه آنهم بد نيست. امّا اگر بطرى مشروب را بردارد يعنى آدم دائم‌الخمر و به درد نخوري خواهد شد كه جاى شرمسارى دارد.»
مدتى نگذشت كه پسر از مدرسه بازگشت. در خانه را باز كرد و در حالى كه سوت مي‌زد كاپشن و كفشش را به گوشه‌اى پرت كرد و يك راست راهى اتاقش شد. كيفش را روى تخت انداخت و در حالى كه مي‌خواست از اتاق خارج شود چشمش به اشياء روى ميز افتاد. با كنجكاوى به ميز نزديك شد و آن‌ها را از نظر گذراند.

كارى كه نهايتاً كرد اين بود كه كتاب مقدس را برداشت و آن را زير بغل زد. سكه طلا را توى جيبش انداخت و در بطرى مشروب را باز كرد و يك جرعه بزرگ از آن خورد . . .

كشيش كه از پشت در ناظر اين ماجرا بود زير لب گفت:

« خداى من! چه فاجعه بزرگي ! پسرم سياستمدار خواهد شد ! »«

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۶:۲۰ توسط:سنا موضوع: