سناطب سناطب .

سناطب

اطلاعات بيشتر

طبق اطلاعات كسب شده از سال بالايي ها،به جز فصلاي 5 و 6 برا بقيه فصل ها جزوه كافيه

سال قبل،از فصل 6،بيشتر از مباحث روش هاي درمان(قسمتاي آخر فصل) بيشتر سوال داده بودنبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۵:۰۴ توسط:سنا موضوع:

دو عكس!!! دو نكته !!!
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۵:۰۴ توسط:سنا موضوع:

لطفا توجه فرماييد.. :O

با سلام - از اين به بعد ، پست هاي وبلاگمون 2 بخش ميشه : بخش درسي و بخش غير درسي !!!

از اين پس ، بخش درسي رو ميتونين از قسمت categories وبلاگ ( حاشيه سمت چپ وبلاگ ، يه كم پايين تر !!! ) و از بخش درسي مشاهده كنين .. از نويسنده هاي عزيز هم خواهشمنديم كليه پست هايي كه درسي ( اخبار كلاس ها و گروه بندي و مجله و ريويو و ... ) هستش رو به عنوان درسي در بخش categories تيك بزنن !

با تشكر !برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۵:۰۳ توسط:سنا موضوع:

مغزتون چند سالشه ؟!!!


ابتدا روي لينك زير كليك كنين.

بعد دكمه استارت رو بزنين.

بعد از يك آماده باش ۳ – ۲ – ۱ بايستي جاي اعداد رو

كه چند لحظه نمايش داده مي شه به خاطر بسپارين

و روي جاي اون ها به ترتيب از كم به زياد كليك كنين!

 

بعد از چند مرحله، سن مغز شما با توجه به زمان عكس

العمل و درستي اون محاسبه و نمايش داده مي شه !

 

Click Here !

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۵:۰۲ توسط:سنا موضوع:

پاتولوژِي

سلام

يه عده از دوستان هي ميپرسيدن از هر مبحث چند تا سوال مي ياد طبق جدولي كه روي بولتن كلاس 3 زده بودن :

فصل 1: 9 سوال

فصل 2: 9 سوال

فصل 3 و 4: 12 سوال

فصل 5 : 18 سوال

فصل 6 : 12سوال

فصل 7 :12 سوال ( تاجايي كه عده ايي از دوستام گفته بودن مثل اينكه مثل جزوه سوال ميدن)

فصل 8: 9 سوال

فصل 9 : 6 سوال

( من هيچ مسئوليتي رو درقبال اين پست بر عهده نمي گيرم اين چيزي بود كه رو بولتن زده بودن - ما هم كه با گروه پاتو سر و كار داريم اگه فردا سر امتحان ديدن  طبق اين جدول سوال نداده بودن لطفا از من شاكي نشيد !!!)
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۵:۰۱ توسط:سنا موضوع:

اختتاميه ميزگرد داغ ( حجاب ) !!!

با سلام

بالاخره ميزگرد داغمون امشب تموم شد !!!

خيليا شركت كردن .. ميشه گفت تاحالا سابقه نداشته توي وبلاگ ، اين همه مشاركت باشه :O

از همه تون تشكر ميكنم .. بحث ، بحث خوبي بود .. خيلي حرفا هم زده شد ..

راستش واسه خود من يه تجربه تازه بود .. ميشه گفت تاحالا اينقد فحش نشنيده بودم :)))) تا اونجا كه مي تونستم ، خواستم همه بيان نظرشونو بگن !!! بعضيا هم متاسفانه اومدن مغرضانه يه چيزايي گفتن كه نبايد مي گفتن !!! بعضيا هم با خود من مشكل داشتن ، اومدن به اسم بحث و روشنفكري و از اين حرفا ، يه چيزايي گفتن كه زياد مهم نيس ;)

نتيجه گيري و جمع بندي كلي از موضوع ميزگرد رو ميذارم بر عهده خودتون !!! خيلي حرفا زده شد .. خودتون بخونيتش ، يه بار دو بار ... بعدش هر نتيجه اي خواستين از بحثمون بگيرين :O

GOOD LUCK
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۵:۰۰ توسط:سنا موضوع:

توصيه هاي پروفسور سميعي


آقاي دكتر، اگر بخواهيد به طور خلاصه به دستاوردهاي اين دوره از سفرتان به ايران اشاره كنيد چه مواردي را مطرح ميكنيد؟

از مهمترين اقدامات مي‌توان به مركز جامع علوم اعصاب جهان در ايران كه در منطقه 22 تهران واقع شده است اشاره كرد كه اميدواريم با اقداماتي كه در حال انجام است، تا پايان سال آينده افتتاح شود. اين مركز علاوه بر اينكه به مقوله درمان بيماران مي‌پردازد، از حيث پژوهشي و علمي نيز فعاليت خواهد كرد كه اهميت بسياري دارد. تمام هزينه‌هاي اين مركز را خيرين متقبل شده‌اند و قرار است رهبري علمي آن توسط پزشكان جوان تحت نظر من انجام شود و اميدوارم بتوانيم امكانات درماني در سطح عملي بالا را به مردم ارائه دهيم.

 

بعد از راه اندازي اين مركز، هزينه هاي درماني در آن طوري هست كه مردم بتوانند به راحتي از آنجا امكانات بگيرند؟

قرار شده براي اينكه بتوانيم به تمامي مردم از طبقات مختلف جامعه در اين مركز سرويس بدهيم، چندين بنياد را درست كنيم كه هزينه درمان افراد بي‌بضاعت از طريق اين بنيادها پرداخت شود.

 

شما رياست مركز بين ‌المللي علوم اعصاب در هانوفر آلمان را هم به عهده داريد، اين مركز قرار است فعاليتي مشابه آن داشته باشد؟

 نقشه‌اي كه براي مركز علوم اعصاب ايران در نظر گرفته شده شبيه آنجاست يعني شبيه مغز انسان است ولي مقداري از ساختمان‌هاي كنار را هم به آن اضافه كرده‌ايم و هنگام عبور از اتوبان همت مي توان آن را ديد كه بسيار جالب توجه است. از نظر فعاليت نيز در نظر دارم با تجربه 12 ساله‌اي كه در آنجا داريم تمام آن دانش و فنون را به اينجا منتقل كنم تا مركز علوم اعصاب ايران به يك مركز بي‌نظير در دنيا تبديل شود. تلاش من اين خواهد بود كه دانشي كه در آنجا گردآوري شده در اين مركز هم به طور علمي و كاربردي به اجرا درآيد و فكر ميكنم براي 20 – 10 سال آينده از اهميت فراواني در جهان برخوردار شود.

 

درباره سمپوزيوم‌ بين‌المللي مغز و اعصاب كه با حضور شما در ايران انجام شد هم كمي توضيح دهيد.

موضوع مورد بحث در اين سمپوزيوم درمان جراحات ناشي از تصادفات بود كه با حضور استادان برجسته‌اي از سراسر جهان كه در حوزه تصادفات مغزي فعاليت مي‌كنند، مورد بررسي قرار گرفت. در اين كنگره به موضوع صدمه مغزي ناشي از تصادفات پرداخته شد كه موضوع مهمي است زيرا مرگ و مير بر اثر ضربه مغزي در تصادفات بسيار بالاست. اين سمپوزيوم از آن جهت اهميت دارد كه كليه اطلاعات و گزارشات مربوط به تصادفات مغزي جمع‌آوري شده و با طراحي يك گايدلاين در اين خصوص و ارائه آن به دانشگاه علوم پزشكي تهران از ميزان بالاي مرگ و مير و معلوليت تصادفات كاسته شود. همانطور كه مي دانيد 9 درصد دلايل مرگ و مير در جهان مربوط به تصادفات است و سالانه 150 تا 200 ميليون انسان جان خود را براثر تصادفات از دست مي‌دهند. هزينه انجام عمل‌هاي جراحي ناشي از اين تصادفات براي كشورها 300 تا 400 ميليون دلار است و متاسفانه هر روز در كشور سه تا چهار جوان تحصيلكرده به دليل سرعت بالا هنگام رانندگي، با تصادفات بسيار شديدي مواجه مي‌شوند كه لازم است با اتخاذ راهكارهايي از اين ميزان كاسته شود.

 

يكي از اتفاقات مهم ديگر سفرتان، اهداي نشان‌هاي علمي‌تان به موزه تاريخ علوم پزشكي ايران بود. چه شد كه تصميم گرفتيد اين كار را بكنيد؟

اميدوارم با اين كار جوانان سختكوش ايران انگيزه بيشتري به دست آورده و بدانند با وجود سختي‌هايي كه وجود دارد مي‌توان به مدارج بالاي علمي دست پيدا كرد. جوان‌ها بدانند كه با علم‌آموزي است كه به سعادت اصلي دست پيدا مي‌كنند، چرا كه اگر در پي ثروت باشند و آن را به دست هم بياورند ممكن است از دست برود اما علم همواره به انسان اميد، لذت و مصونيت مي‌دهد.

 

شما به عنوان جراح مغز و اعصاب چه توصيه‌هاي كاربردي به مردم داريد تا با به كار گرفتن آنها در زندگي روزانه، سلامت ذهن و مغزشان را تامين كنند؟

يكي از مطالب مهم اين است كه مغزمان را مغشوش نكنيم. دنياي امروزه شايد باعث شود حجم زيادي از اطلاعات در آن واحد وارد مغز شود اما بايد بسيار مراقب بود كه مسائل مختلف را وارد مغز نكنيم چرا كه اين كار كيفيت ارتباط سلول‌هاي مغز را دچار اختلال مي‌كند. به تمام افراد و به ويژه به جوان‌ها توصيه مي‌كنم ابتدا يك كار را به انتها برسانند و بعد به سراغ مطالب ديگر بروند چرا كه در غير اينصورت رفته رفته عملكرد مغز كاهش مي‌يابد.

توصيه‌اي هم كه براي والدين دارم اين است كه تا جايي كه مي‌توانند كودكان را از كامپيوتر دور كنند و اجازه ندهند وقت زيادي از آنها از طريق بازي‌هاي كامپيوتري پر شود چون حجم زياد اطلاعاتي كه به مغز كودك وارد مي‌شود باعث آلودگي مغزي و فكري در كودكان مي‌شود. به‌ ويژه بازي‌هاي رايانه‌اي كه اگر به‌مدت طولاني از آنها استفاده شود جز تلف كردن انرژي مغزي و آسيب‌هاي جسمي و مغزي به كودكان دستاورد ديگري در پي ندارد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۴:۵۹ توسط:سنا موضوع:

اين بار قورباغه جايگزين قارچ شد !!!

محققان دانشگاه مسكو به منبع بالقوه‌اي از آنتي بيوتيك در پوست قورباغه قهوه‌اي روسيه دست يافتند كه مي‌تواند منجر به توليد نسل جديد داروي آنتي بيوتيك شود. قرار دادن قورباغه درون سطل شير يكي از روش هاي سنتي و قديمي در روسيه براي پيشگيري از ترش شدن اين محصول محسوب مي شود. محققان شيمي آلي دانشگاه مسكو به سرپرستي «اي. لبدوف» در تحقيقات خود با الهام از اين سنت قديمي، موفق به شناسايي تعدادي از تركيبات آنتي بيوتيك جديد در پوست قورباغه قهوه اي روسيه شده اند. به گفته محققان، دوزيستان براي دفاع در برابر باكتري ها و ميكروارگانيسم ها در محيط مرطوب زندگي خود، مواد آنتي بيوتيك موسوم به «پپتيد» از طريق پوست ترشح مي كنند. در مطالعه قبلي 21 ماده با تركيبات آنتي بيوتيك و ساير خاصيت هاي پزشكي بالقوه در پوست قورباغه شناسايي شده بود و محققان دانشگاه مسكو با استفاده از تكنيك هاي آزمايشگاهي حساس موفق به شناسايي 76 تركيب جديد شده اند. در تست هاي آزمايشگاهي برخي از اين مواد تازه كشف شده در برابر باكتري سالمونلا و استافيلوكوكوس مقاومت نشان دادند؛ اين پپتيدها بطور بالقوه مي توانند براي پيشگيري از پاتوژن و سويه هاي باكتريايي مقاوم به آنتي بيوتيك مورد استفاده قرار بگيرند. نتايج اين تحقيق در مجله انجمن شيمي آمريكا (Proteome Research)‌ منتشر شده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۴:۵۸ توسط:سنا موضوع:

يه عكس و اتفاق جالب

Twin babies born by c/section, one still in the caul. Amazing and very rare photoThis photo is a cesarean section. MD's are really proud if they cut open the thin walled stretched out uterus and leave the bag of fluids intact. Usually they cut and suction the fluid. Looks like this surgeon just lifted the baby out. Pretty cool and no harm done. Babies can be born vaginally this way but it is rare at the hospital because the amniotic sac is usually broken to get labor to progress faster. Usually the pushing will make an intact sac break from the pressure. That is why this usually happens with 2nd + births or very quick labor and deliveries. . as long as the umbilical cord is attached, baby will still get O2 from mom. However, baby needs to get breathing soon because the placenta will detach shortly and then baby would suffocate.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۴:۵۷ توسط:سنا موضوع:

گروه هاي فيزيو پات

اسامي افرادي كه گروه بندي نشدن:

خانم ها و آقايون: آزاد -اصلان آبادي- امام جماعت- پور علي- حافدي- حقيقت-  محمد امين رضازاده- سيار رضوان- شاهي- ندا صادق- صادقي- صيفار- عبدي- غلامي- فارسي- فرامرزي- فروتن- فهيمي- قابوسيان- قاسم بگلو- مرتضي قليپور- آذين كمالي- گل محمدي- گل محمد زاده- لطفي -مجدي- ممدي- مشهدي- معرفت- رضا ناصري- ناصري علوي -نور آذر- نوراني -نوري- يعقوبي- المسكي- صباغ- هاشم نژاد- رنجبر- نصير زادهبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۴:۵۶ توسط:سنا موضوع: