سناطب سناطب .

سناطب

جوجه كباب

اين جوجه‌ها هم معمولا انواعي هستند كه مبتلا به بيماري بوده‌اند و نتوانسته‌اند وزن بگيرند يا اينكه بيماري‌شان به حدي شديد شده كه قبل از آنكه به وزن مطلوب برسند، كشتار شده‌اند و اصطلاحا به آنها مرغ‌هاي پنچري گفته مي‌شود...در كشور ما متخصصان توصيه مي‌كنند جوجه‌هايي را كه زير وزن 1200 گرم هستند، خريداري نكنيم؛ چون ما مثل كشورهاي اروپايي و آمريكايي مزارعي نداريم كه در آن اختصاصا جوجه ‌كبابي پرورش داده شود و به همين دليل، بعضي‌ها جوجه‌هايي را كه زير وزن 1200 گرم هستند، به‌عنوان جوجه ‌كبابي به فروش مي‌رسانند.
اين جوجه‌ها هم معمولا انواعي هستند كه مبتلا به بيماري بوده‌اند و نتوانسته‌اند وزن بگيرند يا اينكه بيماري‌شان به حدي شديد شده كه قبل از آنكه به وزن مطلوب برسند، كشتار شده‌اند و اصطلاحا به آنها مرغ‌هاي پنچري گفته مي‌شود. بنابراين، با سيستم فعلي پرورش طيور در كشور، متخصصان مصرف اين نوع از جوجه‌ها را توصيه نمي‌كنند؛ مگر آنكه مرغداري‌هايي ايجاد شود كه صرفا كارشان پرورش جوجه‌ كبابي باشد.جوجه‌كبابي كه در كشور ما هست، در حقيقت همان مرغي است كه تكه‌تكه و كباب مي‌شودآنها در واقع مرغ‌هاي كبابي هستند كه طعم‌، مزه و كيفيت جوجه‌كباب را ندارند اما ما چون از كودكي مرغ كبابي را به جاي جوجه‌كبابي خورده‌ايم، انتظارمان همان است. در حالي كه در بيشتر نقاط دنيا جوجه‌كبابي به جوجه‌هايي گفته مي‌شود كه وزن‌شان حدود 800 گرم است و استخون‌هاي‌شان هنوز خيلي محكم نشده و بسيار ترد و خوشمزه است.
جوجه‌هاي ايراني كه به آنها اشاره كردم، با توجه به نوع بيماري‌اي كه دارند و بسته به اينكه آيا اساسا اين بيماري قابل‌انتقال به انسان هست يا نه، مي‌توانند مشكلات مختلفي را به دنبال داشته باشند. ممكن است بيماري اين جوجه‌ها غيرقابل‌انتقال به انسان باشد اما مشكل اينجاست كه اكثر اين جوجه‌ها آلودگي‌هاي فراوان امعا و احشا دارند و گوشتشان ممكن است آلوده باشد. گاهي اوقات هم ممكن است اين جوجه‌ها مبتلا به بيماري‌هايي باشند كه قابل‌انتقال به انسان است و اگر خوب پخته نشوند، مي‌توانند انسان را نيز بيمار كنند.خوشبختانه در حال حاضر جوجه‌هايي كه در كشتارگاه‌هاي صنعتي كشور كشته مي‌شوند، تحت‌نظارت هستند اما متاسفانه بايد پذيرفت كه تمام مرغ‌هاي كشور، به‌ويژه در تهران، از طريق كشتار مجاز تامين نمي‌شوند و خيلي از كشتارها غيرمجازند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۵۲ توسط:سنا موضوع:

آلبوم عكس

در مطب جراح پلاستيك چه ميگذرد!!


ژبچه هاي اهل دل

 چرا اينا ترسيدن...يعني كي ميخواد بخوردشون؟!!


تعارف....بفرما موز!!


كار فرهنگي در استقلال!!


فقر و ديگر هيچمنبع:كلوب./ بارانبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۵۱ توسط:سنا موضوع:

اخبار نمايندگي

بسم الله

سلام. خسته نباشيد.طبق روال هميشه خبرهاي كلاسي:

1- هيچ كدوم از كارگاه هاي اخلاق پزشكي اين هفته برگزار نيمشه.تاريخ برگزاريش رو متعاقبا اعلام خواهيم كرد. توجه داشته باشيد كه غدد پنجشنبه تشكيل ميشه.

2-كلاس تفسير فردا (سه شنبه) تشكيل نميشه.

3-كلاس هاي زير در هفته آينده تشكيل نخواهند شد:

كل كلاس هاي عملي فيزيولوژي و آناتومي 

بهداشت يكشنبه

در مورد كلاس هاي زبان بهتره هر كلاس با استاد خودش صحبت كنه كه اگه احيانا تونستن ( كه بعيد ميدونم اساتيد قبول كنن) بتونن كلاسشون رو تعطيل كنن. حالا اگه نشد شما زياد خودتون رو ناراحت نكنيد.فوقش يه غيبته ديگه!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۵۰ توسط:سنا موضوع:

متشكرم

سلام وخسته نباشين

اميدوارم حال همگي خوب باشه

تو اين پست ميخوام فقط تشكر كنم

در ابتدا يه تشكر ويژه از نويسندگان وبلاگ ميكنم كه اينقدر خوب حامي وبلاگ هستن وبا مطالب متنوعشون مارو شرمنده ميكنن واقعا از اينهمه محبت اشك شوق كم مونده بريزم ،بابا كمي هم استراحت لازمه ،چه كاريه هر روز ميايين مطلب ميذارين باور كنين ما به ماهي دوبار سر زدنم راضي هستيم

يه تشكر بسيار  ويژه تر از كسايي كه ميان وسر ميزنن ولي نظر نميذارن ميكنم ،چون با اين كارشون

 بهم ياد ميدن چطور صبر واستقامتمو زياد كنم

بهم ياد ميدن باز هم دلگرم بمونم ،

بهم ياد ميدن اگر دلي كاري رو بكنم نيازي به تشكر ديگران ندارم ، ممنونم ازشون

يه تشكر ويژه از وبلاگهايي كه لينكشون ميكنم ولي لينكمون نميكنن ،

با اين كارشون تجربه منو زياد ميكنن ،تجربه اي  كه وقتي ازم چيزي خواسته ميشه قبلش فكر كنم و اين سوالو از خودم بپرسم  چرا؟نكنه من فقط يه وسيله باشم

 

از كسايي كه  با ادب و رفتار حقيقيشون ازم انتقاد ميكنن هم تشكر ميكنم

چون

هرچند حرفاشون زنندست ولي لاقل اين افراد صادق هستن

هرچند مجازي وناشناس ،ولي منو مطمئن ميكنن بدترين حالت انتقاد چطور خواهد بود ،واقعا ممنون

 

و در آخر يه معذرت هم بدهكارم

معذرت بخاطر اين كه با حذف قسمتي از نظر يا كلش نذاشتم آب تو دل كسي تكون بخوره

و معذرت بخاطر اين كه قانون گذاشتم و به قول يه نفر اين جارو  تبديل به پادگان كردم

به هرحال هنوزاين  پاين كار نيست

نميدونم تا اخر ترم سه چقدر مونده ،

 ولي تا اون زمان باز دست از تلاش واسه درست كردن چيزي كه لايق شما باشه بر نمي دارم

فقط قرارامون يه كم عوض ميشه

انتقادهايي فقط پذيرفته ميشه كه رو در رو بهم بگين ،پس ديگه نيازي به نظر خصوصي نخواهيم داشت


سخت است حرفت را نفهمند،

سخت تر اين است كه حرفت را اشتباهي بفهمند،

حالا ميفهمم، كه خدا چه زجري ميكشد

وقتي اين همه آدم حرفش را كه نفهميده اند هيچ،

اشتباهي هم فهميده اند.

.:: دكتر علي شريعتي ::.

 

موفق باشيدبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۴۹ توسط:سنا موضوع:

خلاصه اي از بحث هاي مطرح شده در كرسي هاي آزاد انديشي دو جلسه گذشته

به نام خدا

خلاصه اي از بحث هاي مطرح شده در كرسي هاي آزاد انديشي دو جلسه گذشته؛

اگر در جلسات شركت نكرده ايد مي توانيد نظرات خود را در اينجا بيان كنيد.

-جلسه روز دوشنبه مورخه 23/8/90:

ابتدا چند كليپ با موضوعات زير پخش شد:

1-      دوستي كاذب آمريكا با اسلام و سخنراني اوباما در مصر كه بيان مي كند اسلام برترين دين است و مي خواهد نوعي از اسلام را بيان كند كه دوستاني از آن ور دنيا دارد.

2-      تصميم غرب در مورد اين كه مستقيماً در امور خاور ميانه دخالت كند.

3-      حمله آمريكا و برخي از كشور هاي غربي به عراق،لبنان،افغانستان به بهانه اصلاح و آباد كردن آنجا.

4-      وظيفه مسلمين درباره كشور هاي جهان و اتفاقاتي كه مي افتد.

سپس بحث شروع شد كه گزيده اي از آن ها به صورت زير است:

-         بحث با صحبت در باره ي  مورد كومونيسم و امپرياليسم شروع شد.كومونيسم تئوري ارئه داد كه با حمايت از طبقه كارگر مطابقت داشت و ادعا مي كرد كه بايد حقوق پايه مال شده ي آن ها بايد گرفته شود.امپرياليسم كه در برابر آن قرار داشت،زاييده ناپلئون بوناپارت بود و بر اين عقيده استوار بود كه بدون خروج از منطقه خود بر ساير مناطق نيز تسلط و سيطره داشته باشد.بين دو تفكر امپرياليسم و كومونيسم جنگي بوجود آمد كه در جنگ جهاني دوم كمونيسم ها شكست خوردند و سهم بيشتري براي جبهه پيروز« يعني امپرياليسم » در جهان بوجود آمد اما با گذشت زمان و بروز اتفاقاتي از جمله تحولاتي در اعتقادات مذهبي جهانيان،اتفاقاتي كه در چاه هاي نفتي جهان افتاد وحوادث خاورميانه و... باعث تضعيف رفته رفته اين ايدئولوژي شد.پس آيا يك تئوري جديد قرار است جايگزين تئوري حال حاضر شود؟آيا اتفاقاتي كه در حال حاضر در خاورميانه مي افتد اتفاقاتي است كنترل شده يا از كنترل خارج شده يا خود جوش؟

-         انديشه ي بعدي كه ممكن بوجود آيد،اسلامي است كه بوجود خواهند آورد.اسلامي خوشايند به نفع خودشان.اسلامي كه خوب است تا جايي كه براي آن ها ضرر نداشته باشد.مخالفان خود را در ظاهر از بين مي برند، بر اساس گفته هاي قرآن در ظاهر بر جهان حكومت مي كنند اما شيوه حكومتي خود را دارند و تا زمانيكه مخالف آن ها نباشيم مي توانيم اظهار نظر كنيم.به عبارت ديگر اسلام نقاب ديگر است.

-         امپرياليسم شكست خورد،انديشه بعدي اسلام نيست،اگر هم اسلام باشد،اسلام سكولاريزه است.هر دين علمائي را براي خود دارد كه مردم در جامعه از آن ها پيروي مي كنند و آن ها اجازه نمي دهند چنين اسلامي روي كار آيد.

-         در تونس،مصر و ليبي انقلاب هايي اتفاق افتاد آيا اين انقلاب ها خود جوش از مردم بوجود آمده اند يا به صورت كنترل شده با محوريت و شعار اسلام ايجاد شده اند كه بعداً از كنترل خارج شده اند؟

-         اگر در غرب نيز انقلاب شود و امپرياليسم حذف شود با توجه به اين كه الآن نيز بيش تر طبقه فقير و كارگر معترض هستند پس مي توان گفت كه آيا كمونيسم جديد روي كار خواهد آمد؟ آيا اين نوعي عقب گرد براي غرب نيست؟براي پيشرفت در كارها گاهي اوقات بايد چند قدمي به عقت برداشت تا بتوان پريد.

-         براي ضربه زدن به دشمن در قالب يك دوست خيلي راحت تر مي توان نزديك شد و ضربه زد.يعني نوعي جنگ نرم.با اسلام ساختگي كه ظاهراً شبيه اسلام ناب محمدي است.

-         گاهي اوقات از علائم يك غول ساخته مي شود كه تفاوت زيادي با اصل قضيه دارد. هر قضيه مي تواند سه بعد داشته باشد:ظاهر قضيه،اصل قضيه در ظاهر و حقيقت و واقعيت قضيه كه هيچ كس از آن خبر ندارد.مثلاً در ظاهر مي توانيم بگوييم در جنگ جهاني هيتلر شكست خورد اما شايد در حقيقت پيروز شد و آلمان را به جايي كه مي خواست، رساند.

در آخر جلسه پيشنهاد شد به دليل پراكنده بودن بحث،ريشه اي  بحث كنيم،مثلاً فردي بيان كرد « ما اصلاً از اصل دين و صحت آن اطلاع نداريم حتي از وجود خدا».پس از جلسات بعدي تصميم بر اين شد كه قضيه ها ريشه اي تر بحث شود و از دين و مسائل داخلي تر بيش تر بحث كنيم تا خارجي.

 

-جلسه روز دوشنبه ي مورخه 30/8/90:

بحث:دين شناسي و دين باوري

ابتدا در مورد وال استريت كليپي پخش شد.

-   انسان از ابعاد گوناگون تشكيل شده است:بُعد بيولوژيك،بُعد ادراكي،رواني و روحاني«كه مختص انسان است»

-   از ميان دانشجويان عده اي به اين كليپ ها اعتراض كردند كه چرا تا زمانيكه در داخل ايران نيز اعتراضاتي بوجود مي آيد و بازتابي از آنان در رسانه ها نمي شود، ما سعي ميكنيم كه اعتراضات خارجيان را با بزرگ نمايي نشان دهيم.اتفاقاتي كه در سال 88 بعد از انتخابات رياست جمهوري افتاد و آن جريانات را با سانسور در رسانه هاي داخلي مشاهد كرديم.در هنگام درست كردن اين كليپ ها سعي مي كنند با احساسات بازي كنند مثلاً با گذاشتن يك آهنگ مهيج روي تصاوير، همچون قطعه هاي پازل يك كليپ و تصويري به ما تحويل مي دهد كه به نفع ما، با تحريك احساسات و با تأثير گذاري در اوج اين احساس است.

-   دليل اين كار اين است كه ايران و آمريكا دشمن هم هستند و اين كاملاً طبيعي است كه حوادث اتفاق افتاده در طرف مقابل را نشان دهند.آنهايي كه بيان مي كنند اسلام و ايران آزادي مطلق وجود ندارد وآمريكا شعار اين آزادي را ميدهد وسرزمين آزادي مي نامد پس چرا عده اي در اعتراضات كشته، دستگر و زخمي مي شوند ؟

-   در دوران بعد از انتخابات پيامك ها قطع شد،دليل اين كار چه بود؟آيا اين كار به عادتي تبديل شده است كه در صورت بروز كوچك ترين مشكل سرعت اينترنت ها كم مي شود و پيامك ها قطع؟چرا بعضي اوقات دروغ تحويل ما داده ميشود؟مثلاً چرا زمانيكه پيامك ها قطع بود 30/20 اعلام كرد كه شهروندي به ما پيامك زده؟چرا هيچ گونه انعكاسي از اعتراضاتي كه در خيابان ها مي شد در رسانه ها پخش نشد؟وقتيكه مردم مي بينند اتفاقات كشورشان از رسانه هاي داخلي پخش،بررسي و تحليل درست نمي شوند به ناچار به رسانه هاي خارجي روي مي آورند.

-   گاهي اوقات براي جلوگيري از نشر اكاذيب و تحريك نابه جاي احساسات عمومي بايد جلوي اس ام اس ها گرفته شود.مثلاً در دوران انتخابات گفته شد كه راي خود را با خودكار سبز بنويسيد تا اتحاد بيش تر مشخص شود اما در اين صورت راي باطله اعلام مي شد پس بايد جلوي اس ام اس گرفته شود. يا در قضيه روزنامه ايران، در اثر حرف نا به جاي يك فرد و تحريك احساسات عمومي صدا و سيما رفت هوا.

-   در مملكتي كه 3 هزار ميليارد پول اختلاص مي شود،پس نمي توان از بحران اقتصادي غرب بحثي كرد.

-   بعضي وقت ها ادعاي چيزي مي شود كه نمي توان انجام داد.مثلا ادعا مي كرديم كه مي توانيم آلودگي آب هاي خليج مكزيك به نفت را حل كنيم در صورتيكه نمي توانستيم آتش جنگل هاي شمال را خاموش كنيم.

-   در مورد دين نيز بيان شد كه:دين به صورت موروثي و غير ارادي در اختيار ما قرار گرفته است.آيا شناخت كافي از ديني كه اسمش را حمل مي كنيم داريم يا فقط در ظاهر پذيرفته ايم؟آيا وقتي گفته مي شود كه اسلام آخرين دين توحيدي است آنقدر اطلاعات از دين خود داريم تا بتوانيم از ادعا را اثبات كنيم؟آيا به جز جشن تكليف جشن ديگري براي كودكان خود مي گيريم « كه اين جشن نيز زياد خوش آيند نيست چون تكليفي بر گردن آن ها مي اندازيم».چرا موعدگرايي مي كنيم؟آيا ما در انتظاريم يا او؟خود قرآن خرافه ندارد اما به وهابيت خرافه زيادي وارد شده است.آيا دين اسلام را آن قدر بزرگ كرده ايم كه دستمان به آن نمي رسد؟

اين ها بحث هايي بود كه در آن روز شدند.جمع بسيار دانشجويي بود پس پيشنهاد شد كمي از اين حالت در بيايد تا حرف ها حداقل به گوش كسي برسد.در جلسات بعدي در مورد اديان ديگر، باور به وجود خدايان ديگر نيز بحث خواهد شد.

 

« جلسات كرسي آزاد انديشي هر دوشنبه ساعت 30/15 الي 30/17 در تالار دكتر لك دانشكده دندانپزشكي »

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۴۸ توسط:سنا موضوع:

اطلاعيه
هفته نامه دانشگاه علوم پزشكي تبريزاز دانشجويان علاقه مند عضو فعال مي پذيرد


1 ) مديريت اجرائي


2 ) دبير تحريريه


3 ) خبرنگار و ويراستار


4 ) عكاس


5 ) هيت تحريريه


6 ) مسئوول هماهنگي
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۴۷ توسط:سنا موضوع:

يا امام حسين

    چندين و چند ساله كه تكرار مي شن اما تكراري نمي شن .همه ساله مردم به عشق اوني كه پسر فاطمه س و به نشونه ي اينكه يه عزيزي رو از دست دادن، محرم رو عزا مي گيرن و خونه هاشونو، مسجداشونو، تكيه گاهاشونو سياه پوش مي كنن. هر سال واسه اوني كه بهش مي گن"حسين" سينه 

مي زنن و كلي نوحه و.. مي خونن.


ميگن توي اين روزا يه مردي با خانوادش رهسپار يه سرزميني شد كه اين روزا بهش مي گن "كربلا" مي گن داشته مي رفته طرف "كوفه" مي گن مردم اونجا چه رقعه هايي كه ننوشته بودن واسه اومدن اون آقا و نجات مردم اونجا از دست حاكم بلاش. اما بعد نمي دونم چي شده كه همه مي زنن زير همه چيزو اون مرد بزرگ و خوانوادش رو تنها مي زارن، حاكم اون زمون هم واسه رو كم كني لشكر كشيده و خلاصه اينكه يه جنگ مي شه . مي گن يه طرف،لشكر 72 نفره بوده ، اون طرف هم خيلي خيلي زياد بوده. مي گن اون آقا به همه گفته كه كشته مي شن.


همه ساله اين ماجرا رو واسه خودمون تكرار مي كنيم. اما چند نفر از دليل اين ماجرا مي پرسن؟ و چند نفر دليل اين اتفاقات رو مي دونن؟


عزاداري تنها، واسه كسي كه امامون بوده كافي نيست.كاش لااقل به اون چيزايي كه اين روزا گفته مي شه دقت كنيم، بعضي حرفا رو بايد مستقيم به سمت زباله دوني هدايت كرد و بعضي ديگه رو بايد به خاطر سپرد.


تاسوعا و عاشورا فرصت خوبيه كه بدونيم آزاد بودن و آزاد زندگي كردن يعني چي؟ و بفهميم بهاي يه زندگي آزاد چه قدره. يه فرصت خيلي خوب تا لااقل خودمون رو آزاد كنيم از خيلي چيزا و البته بهاشونم رو پرداخت كنيم.


پ: كاش مردم يه خورده به متن عزاداري هم توجه بكنن و اين قدر با حاشيه ها خودشون رو سرگرم نكنن.


 محرم و ماجراهاش هنوز دردناكه.....

منبع:ahlehagh
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۴۶ توسط:سنا موضوع:

استخوان شناسي'http://www.humananatomycourse.com/bonelab1402.exeبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۴۵ توسط:سنا موضوع:

انشاي من

موضوع انشا:  رشته پزشكي را توصيف كنيد

اكنون قلم به دست مي گيرم و انشاي خود را آغاز مي كنم. البته واضح و مبرهن است كه اگر به اطراف خود بنگريم در ميابيم كه پزشك  بودن فوايد زيادي براي خودمان وجامعه دارد.مثلا اگر به يك پشت كنكوري  بگوييد پزشكي ميخوانم  كلي دماغش ميسوزد و شما حال ميكنيد  در ضمن  شما كلي در اين دوره مهم ميشويد طوري كه هر از گاهي كلي دانش آموز را در دانشكده رديف ميكنند و همچون جاهاي تفريحي سياحتي بازديدي ،مثل باغ وحش و موزه و... از شما وداشنكده تان بازديد ميشود

تحصيل در اين رشته هم كلي ادم را شنگول ميسازد به عنوان مثال در هنگام امتحانات در كتابخانه  كلي به ادم خوش ميگذرد ،كتابخانه دانشكده ما خيلي خوب است و مفيدترين نقطه در دانشكده است ،كتاب خانه از دو واژه كتاب وخانه تشكيل شده است

حالا كتابش مهم نيست با آن كاري نداريم ولي در مورد خانه بايد بگوييم خانه جاييست كه آدم در ان احساس راحتي ميكند و كتابخانه ما به چند دليل خانه دوم ماست

به دليل وجود صندلي وميزهاي مناسب اين محيط ما ميتوانيم به راحتي در آنجا بخوابيم مخصوصا بعد از ناهار يك خواب راحت در فضاي ارام  كتابخانه خيلي ميچسبد!

به دليل دوربينهايش  نقطه امنيست كه وسايل وكتابهايمان را ميگذاريم و ميرويم با بچه ها بگرديم و..ساعت شيش رفتني از آنجا تحويل بگيريم

محل باصفاييست كه بشينيم و با دوستانمان گپ بزنيم و به تبادل اطلاعات بپردازيم   و جوك وخاطره تعريف كنيم و كلي هله هوله و چاي و..بخوريم ،ولي نميدانم چرا هر از گاهي ادمهاي بي فرهنگي پيدا ميشود كه با قلمشان بر ميز ميكوبند وسكوت كتابخانه را بر هم ميزنند تازشم نمي گويند شايد كمي ان طرفتر كسي خواب است وممكن است از خواب بيدار شود

از جاهاي مفيد ديگر دانشكده مان ميتوانم به نمازخانه آن اشاره كنم

اين قسمت  براي اقايان كاربردهاي زيادي ندارد ولي كساني كه ديسك كمر دارند ميتوانند بجاي كتابخانه  در آنجا بخوابند ،در ضمن در ضلع غربي آن بخاري هارا طوري طراحي كرده اند كه حالت جكوزي يافته است و ما دور هم مي نشينيم

براي خانمها علاوه بر امكانات فوق اين مكان حكم رختكن و  نقطه مهمي براي تبادل اطلاعات روز است به طوري كه حجم اطلاعات تبادل شده در نيم ساعت بيش از يك ترابايت است

دانشكده ما ترمينال هم دارد كه كاربردهاي مختلفي دارد

كه به دليل داشتن تلويزيون ،كاربردهاي ورزشي مثل استاديوم هم از ان ميشود

و وقتي كه با دوستانمان در استاديوم ترمينال ،فوتبال يا ...ميبينم و كلي ذوق مرگ ميشويم

البته رشته پزشكي در كنار همه اين خوشي ها سختي هايي كوچك هم دارد مثلا مدت درس خواندنش چند دهه بيشتر از ساير رشته هاست كه باتوجه به شيريني هاي اين رشته اين چيزهاي ناچيز قابل چشم پوشيست

هر از گاهي براي تنوع مدت طرح آن را دوبل ميكنند كه شما بيشتر  شيريني آن را بچشيد ،برخي نااگاهان به اين مساله اعتراض ميكنند ولي بايد بدانند

كه در خارج هم اينطوري است و دكترهاي انها  هم مثل ما هستند وهمه چيزهاي  آنها مثل امكانات وطرح و...با ما برابرست   به چند دليل

اولا  همين دكتر ارنست شان ، طرحش را در يك جزيره دور افتاده بدون انسان گذرانده يا پزشكه دهكده شان كه طرحش را در يك دهكده گذرانده كه سرخپوست هم داشته

ثانيا مگر در طرح كم به ادم خوش ميگذرد؟تازه كلي چيز هم ادم ياد ميگيرد

همين دكتر ارنست كشاورزي خانه سازي و...اينا ياد گرفت يا دكتر كويين همون روز اول چون بيمارش زير دستش مرد، صاحب سه تا فرزند خوانده شد وكلي خانه داري، بچه داري و ...ياد گرفت

بنابرين همه چيز با خارج برابرست فقط گاهي مال خارجي ها با ما برابرتر ميشود!!

ثالثا طولاني بودن اين مدت باعث ميشود موهاي سفيدودندانهاي ريخته مان جلوه باتجربه تر وماهرتري به قيافيه مان بدهد ،مثلادر كارتون پسرشجاع، دكتر دهكده يك بز بود كه به دليلي سفيدي موهاش  ،تجربه و سالخوردگي و دانايي مشخصه بارزش بود. و همه بهش احترام ميگذاشتند

از نكات مثبت ديگر  اين رشته اين  است كه حقوق دوره سربازي اقاييون هم كمي  كم است كه  بايد بدانيم كه علاوه بر رياضت جاني بايد رياضت مالي هم تحمل كرد تا به تكامل رسيد

البته در كنار اين همه مزايا گاهي برخي افراد خوشي ميزند زير دلشان و  بي جنبه بازي در اورده مثلا همين دوست من با حالت افسرده نشسته بود و زانوي غم بغل كرده بود و مدام ميگفت من كه انقدر بدردنخور نبودم...من كه انقدر حال بهم زن و دوست نداشتني نبودم....يكي نيست به آنها بگوييد  : دِ نـَـه دِ بودي تازه فهميدي !خلاصه در دلداري دادن به اين افراد ميتوانم بگوييم ادم حتي اگر گاو هم باشد ،اگر در جاي درست قرار بگيرد پرستشش ميكنن ،

اين بود انشاي من..

 

 

 

 

 

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۴۴ توسط:سنا موضوع:

پسرها همه جوره ميتونن تقلب كنن ! !حتي اگر تجهيزات را از پسر ها بگيرند …حتي اگر تفتيش بدني بشوند ....

حتي اگر پسرها را بي دفاع سر جلسه بفرستن …پسران باز هم ميتوانند ….!!!

البته برخي از روشها در اينجا نيست!!!!برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۷:۴۳ توسط:سنا موضوع: