سناطب سناطب .

سناطب

اطلاعيه2 « سما »

طبق صحبت هاي مكرر انجام شده با آموزش دانشكده :

سايت سما دچار مشكل شده و آموزش در حال برطرف كردن آن است و انشاءالله به محض حل شدن مشكل دانشجويان ميتوانند وارد سايت شده و اطلاعات خود را تكميل نمايند.

توصيه : صبور باشيد و عجله نكنيد.اين مشكل نهايتا حل خواهد شد.اگر خداي ناكرده دوباره فردي به مشكل برخورد كرد حتما اطلاع دهد تا پيگيري كنيم.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۱۲ توسط:سنا موضوع:

نامه آبراهام لينكلن به آموزگار پسرش

او....

مي دانم كه بايد بياموزد. همه انسان ها با انصاف و درستكار نيستند، اما اين را هم به او بياموز كه به ازاي هر انسان رذلي، قهرماني هم هست و در مقابل هر سياست مدار خودخواهي، رهبري از خود گذشته و فداكار، به او بگو به ازاي هر خصمي، دوستي هم هست.

مي دانم كه بايد مدتي وقت صرف كرد، اما اگر مي تواني به او بياموز كه زحمت كسب يك دلار، ارزشي بسيار از شادي پيدا كردن پنج دلار دارد. شكست را به او بياموز و همچنين لذت پيروزي را.

او را از حسادت برحذر دار و اگر مي تواني، راز خنده خاموش را به او بياموز و از شگفتي هاي كتاب ها برايش بگو. زماني هم به او بده تا به راز پرواز پرندگان در آسمان، زنبورها در نور خورشيد و گل ها در دامنه هاي سرسبز بينديشد. به او بياموز مردود شدن بسيار شرافتمندانه تر از تقلب كردن است.

به او بياموز به نظرات خودش، ايمان داشته باشد، حتي اگر همه به او بگويند اشتباه فكر مي كند. بياموز كه با مردم مهربان و متواضع، به مهرباني و تواضع رفتار كند و با مردم متكبر و خشن، به تكبر و خشونت. بياموز به آدم هاي عيب جو و منفي باف اعتنا نكند.

بياموز كه قدرت بازو و مغزش را به بالاترين مزايده ها بفروشد، اما هرگز اجازه ندهد برچسب قيمتي بر قلب و روحش آويخته شود.بياموز گوش هايش را بر عربده هاي اراذل و زورگويان ببندد، بايستد و مبارزه كند.

با او به ملايمت و مهرباني رفتار كن، اما او را در اغوش نگير چون تنها آزمون آتش است كه استيل گرانبهايي را مي آفريند. به بودن و زندگي كردن تشويقش كن و بگذار صبر را تجربه كند تا شجاع و بي باك شود.

به او بياموز هميشه عميق ترين ايمان را به خود داشته باشد، چرا كه در اين صورت هميشه عميق ترين ايمان را به نوع بشر خواهد داشت.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۱۱ توسط:سنا موضوع:

اطلاعيه « سما »

افرادي كه موفق به ثبت اطلاعات آموزشي خود نشده اند توجه داشته باشند كه هنگام نوشتن معدل به جاي مميز فارسي ( / ) از مميز انگليسي ( . ) استفاده كنند و سال اخذ ديپلم خود را به صورت ..13 ثبت نمايند.

در ضمن دانشجويان دختر دقت داشته باشند كه در وضعيت نظام وظيفه آن ها نوشته شده باشد (( خانم است نظام وظيفه ندارد ))برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۱۰ توسط:سنا موضوع:

اطلاعيه « سما »
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۰۹ توسط:سنا موضوع:

ميزگرد داغ2

بعد از يه مدت كوتاه و راي گيري، ميزگرد داغ جديد با موضوع:

عشقبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۰۸ توسط:سنا موضوع:

اطلاعيه « انتخاب واحد و دروس ارائه شده »

دوستان و همكلاسي هاي عزيز سلام. طاعات و عباداتتون قبول.

برنامه انتخاب واحد و دروس ارائه شده براي ترم سوم جهت اطلاع شما :

لازم به توضيحه كه مطالب تحت عنوان نماينده توسط بنده (حبيبي ) و يا آقاي عباسي توي سايت گذاشته ميشه.

تاريخ انتخاب واحد : 6/20/ 90 لغايت 90/6/25

شروع كلاس ها : 90/6/26

حذف و اضافه : 90/7/9 و 90/7/10

حذف اضطراري : 90/9/21

پايان كلاس ها : 90/10/22

شروع امتحانات : 90/10/26

پايان امتحانات : 90/11/9 

 دروس ارائه شده:

آناتومي اندام نظري :1/5 واحد

آناتومي اندام عملي:1/5  "

فيزيو 2 : 4 واحد

بهداشت 2: 2 واحد

تغذيه : 2 واحد

تاريخ تحليلي صدر اسلام : 2 واحد

تفسير موضوعي قرآن: 2 واحد

فيزيو عملي : 1 واحد

تربيت بدني 2 : 1 واحد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۰۸ توسط:سنا موضوع:

ماجراي لحطاتي تا مرگ....

حالش خيلي عجيب بود فهميدم با بقيه فرق ميكنه
گفت : يه سوال دارم كه خيلي جوابش برام مهمه
گفتم :چشم، اگه جوابشو بدونم، خوشحال ميشم بتونم كمكتون كنم
گفت: دارم ميميرم
گفتم: يعني چي؟
گفت: يعني دارم ميميرم ديگه
گفتم: دكتر ديگه اي، خارج از كشور؟
گفت: نه همه اتفاق نظر دارن، گفتن خارج هم كاري نميشه كرد.
گفتم: خدا كريمه، انشالله كه بهت سلامتي ميده
با تعجب نگاه كرد و گفت: يعني اگه من بميرم، خدا كريم نيست؟
فهميدم آدم فهميده ايه و نميشه گول ماليد سرش
گفتم: راست ميگي، حالا سوالت چيه؟
گفت: من از وقتي فهميدم دارم ميميرم خيلي ناراحت شدم
از خونه بيرون نميومدم، كارم شده بود تو اتاق موندن و غصه خوردن،
تا اينكه يه روز به خودم گفتم تا كي منتظر مرگ باشم،
خلاصه يه روز صبح از خونه زدم بيرون مثل همه شروع به كار كردم،
اما با مردم فرق داشتم، چون من قرار بود برم و انگار اين حال منو كسي نداشت،
خيلي مهربون شدم، ديگه رفتاراي غلط مردم خيلي اذيتم نميكرد
با خودم ميگفتم بذار دلشون خوش باشه كه سر من كلاه گذاشتن، آخه من رفتني ام و اونا انگار نه
سرتونو درد نيارم من كار ميكردم اما حرص نداشتم
بين مردم بودم اما بهشون ظلم نميكردم و دوستشون داشتم
ماشين عروس كه ميديدم از ته دل شاد ميشدم و دعا ميكردم
گدا كه ميديدم از ته دل غصه ميخوردم و بدون اينكه حساب كتاب كنم كمك ميكردم
مثل پير مردا برا همه جوونا آرزوي خوشبختي ميكردم
الغرض اينكه اين ماجرا منو آدم خوبي كرد و ناز و خوردني شدم
حالا سوالم اينه كه من به خاطر مرگ خوب شدم و آيا خدا اين خوب شدن و قبول ميكنه؟
گفتم: بله، اونجور كه يادگرفتم و به نظرم ميرسه آدما تا دم رفتن خوب شدنشون واسه خدا عزيزه
آرام آرام خدا حافظي كرد و تشكر
داشت ميرفت
گفتم: راستي نگفتي چقدر وقت داري؟
گفت: معلوم نيست بين يك روز تا چند هزار روز!!!
يه چرتكه انداختم ديدم منم تقريبا همين قدرا وقت دارم. با تعجب گفتم: مگه بيماريت چيه؟
گفت: بيمار نيستم!
هم كفرم داشت در ميومد وهم ازتعجب داشتم شاخ دار ميشدم گفتم: پس چي؟
گفت: فهميدم مردنيم،
رفتم دكتر گفتم: ميتونيد كاري كنيد كه نميرم گفتن: نه گفتم: خارج چي؟ و باز گفتند : نه!
خلاصه ما رفتني هستيم كي ش فرقي داره مگه؟
باز خنديد و رفت و دل منو با خودش برد
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۰۷ توسط:سنا موضوع:

خودتونو بشناسين

1-خالق و مبتكر

"يك"ها پايه و اساس زندگي هستند.هميشه عقايدجديد و بديع دارند و اين حالت در آنها طبيعي است. هميشه دوست دارند تمامي كارها و مسائل برحول محوري كه آنها مي گويند و تعيين مي كنند در گردش باشد و چون مبتكر هستند گاهي خودخواه مي شوند. با اين حال "يك"ها به شدت صادق و وفادارند و به خوبي مهارتهاي سياسي را ياد مي گيرندو هميشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند چون عاشق اين هستند كه "بهترين" باشند. در استخدام خود بودن و براي خود كار كردن بزرگترين كمك به آنهاست ولي بايد ياد بگيرند عقايد ديگران ممكن است بهتر باشد و بايد با رويي باز آنها را بشنوند.

2- پيام آور صلح

"دو"ها سياستمدار به دنيا مي آيند!از نياز ديگران خبر دارند و غالبا پيش از ديگران به آنها فكر مي كنند.اصلا تنهايي را دوست ندارند. دوستي و همراهي با ديگران برايشان بسيار مهم است و مي تواند آنها را به موفقيت در زندگي رهنمون سازد.اما از طرف ديگر چنانچه در دزستي با كسي احساس ناراحتي كنند ترجيح مي دهند تنها باشند. از آنجايي كه ذاتا خجالتي هستند بايد در تقويت اعتماد به نفس خود تلاش كنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را از دست ندهند.

3- قلب تپنده زندگي

"سه"ها ايده آليست هستند.بسيار فعال  اجتماعي  جذاب  رمانتيك و بسيار بردبار دو پرتحمل.خيلي از كارها را با هم شروع مي كنند اما همه آنها را پيگيري نمي كنند.دوست دارند كه ديگران شاد باشند و براي اين كار تمام تلاش خود را به كار مي گيرند. بسيار محبوب  اجتماعي و ايده آليست هستند اما بايد ياد بگيرند كه دنيا را از ديد واقع گرايانه تري هم ببينند.

۴-محافظه كار

"چهار"ها بسيار حساس و سنتي هستند. آنها عاشق كارهاي روزمره  روتين و پيرو نظم و انظباط هستند و تنها زماني وارد عمل مي شوند كه دقيقا بدانند چه كاري بايد انجام دهند.به سختي كار و تلاش مي كنند. عاشق طبيعت و محيط خارج از خانه هستند.بسيار مقاوم و باپشتكار هستند اما بايد ياد بگيرند كه انعطاف پذيري بيشتري داشته و با خود مهربانتر باشند.

۵-ناهماهنگ با جماعت

"پنج"ها جهانگرد هستند و كنجكاوي ذاتي  خطرپذيري و اشتياق سيري ناپذير  آنها به جهان هستي و ديدن محيط اطراف خود غالبا برايشان دردسرساز مي شود.آنها عاشق تنوع هستند و دوست ندارند مانند درخت در يك جا ثابت بمانند. تمام دنيا مدرسه آنهاست و در هر موقعيتي به دنبال يادگيري هستند.سوالات آنها هرگز تمام نمي شودو آنها به خوبي ياد گرفته اند كه قبل از اقدام به عمل تمامي جوانب كار را سنجيده و مطمئن شوند كه پيش از نتيجه گيري تمامي حقايق را مدنظر قرار داده اند.

6-رمانتيك و احساساتي

"شش"ها ايده آليست هستند و زماني خوشحال مي شوند كه احساس مفيد بودن كنند. يك رابطه خانوادگي بسيار محكم براي آنها از اهميت خاصي برخوردار است. اعمالشان بر تصميم گيري هايشان موثر است و آنها حس غريبي براي مراقبت از ديگران و كمك به آنها دارند.بسيار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگي مي شوند.عاشق هنر و موسيقي هستند. دوستاني صادق و در دوستي ثابت قدم هستند."شش"هابايد بين چيزهايي كه مي توانند آنها را تغيير دهند و چيزهايي كه نمي توانند تفاوت قائل شوند.

۷-عاقل و خردمند

"هفت"ها جستجوگر هستند.آنها هميشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفي بوده و به سختي اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقيقي آن مي پذيرند.احساسات هيچ ارتباطي با تصميم گيري هاي آنها ندارد. با اينكه در مورد همه چيز در زندگي سوال مي كنند اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هيچ گاه كاري را ابتدا به ساكن با سرعت شروع نمي كنند و شعار آنها اين است كه به آرامي مي توان مسابقه را برد. آنها فيلسوف هاي آينده هستند  طالبان علم كه به هرچه مي خواهند مي رسند و سوال بي جوابي ندارند. مرموز هستند و در دنياي خودشان زندگي مي كنند و بايد ياد بگيرند در اين دنيا چه چيزي قابل قبول است و چه چيزي نه!

۸-حلال مشكلات

"هشت"ها حلال مشكلات هستند. اساسي و حرفه اي سراغ مشكل رفته و آن را حل مي كنند. قضاوتي درست دارند و بسيار مصمم هستند و طرح ها و نقشه هاي بزرگي دارند و دوست دارند زندگي خوبي داشته باشند.مسئوليت افراد را بر عهده مي گيرند و مردم را با هدف خاص خود مي بينند. با شرايط خاصي اين امكان را به وجود مي آورند كه ديگران هميشه آنها را رئيس ببينند.

۹-اجراكننده و بازيگر

"نه"ها ذاتا هنرمند هستند.بسيار دلسوز ديگران و بخشنده بوده و آخرين پول جيب خود را نيز براي كمك به ديگران خرج مي كنند. با جذابيت ذاتي شان اصلا در دوست يابي مشكلي ندارند و هيچ كس براي آنها فرد غريبه اي به حساب نمي آيد. در حالات مختلف شخصيت هاي متفاوتي از خود بروز مي دهند و براي افرادي كه اطرافشان هستند شناخت اين افراد كمي دشوار به نظر مي رسد.افرادي خوش شانس هستند اما خيلي وقت ها از آينده خود بيمناك و نسبت به آن هراسان هستند. آنها براي موفقيت بايدبه يك دوستي كه مي تواند مكملشان در زندگي باشد دست يابندبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۰۶ توسط:سنا موضوع:

اناتوميتو قورت بده!!

مدتي پيش آزمايشگاه‌هاي گوگل، مرورگر سه بعدي بدن را راه انداختند. سرويس جالبي كه به خصوص اگر پزشك يا دانشجوي پزشكي باشد، ساعتي شما را مشغول خود مي‌كند.


با كمك اين سرويس مي‌شود لايه لايه به عمق بدن رفت و سيستم اسكلتي و قلب و عروق و اعصاب و گوارش را ديد. هر جا لازم بود مي‌توان زوم كرد و از تصوير يك عضو را به صورت ۳۶۰ درجه چرخاند.

به علاوه مي‌توان براي يك عضو يادداشت گذاشت و حتي چيزي در توييتر در مورد آن نوشت.

 اگر گوگل سرويس جالب‌اش را تكميل كند و كار مشابهي كند مي‌تواند بسيار موفق باشد. چيزي كه آن فكر مي‌كنيم اين است كه:
- علاوه بر ديدن آناتومي هر عضو، هر عضو به يك ويكي جامع لينك شود كه حاوي اطلاعات جامع در مورد عضو باشد.
- علاوه بر ديدن آناتومي بشود، پاتولوژي عضو را ديد، مثلا بشود پلاك‌هاي بيماري MS‌ يا مثلا VSD را ديد.
- به تدريج ديتابيسي متشكل از عكس‌هاي اشعه ايكس، سي‌تي و MRI يا حتي عكس‌هاي بافت‌شناسي هم به سايت اضافه شود.

اما گوگل تنها سايتي نبوده است كه به دنبال اين كار بوده است. به تازگي سايت healthline هم به كمك فناوري فلش، سعي كرده است، كار مشابهي كند كه البته نسبت به گوگل كارش ابتدايي‌تر بوده است. مزيت عمده نقشه بدن‌اي كه اين سايت ايجاد كرده است، دو چيز است: اول سادگي و دوم لينك شدن هر عضو يه صفحه‌اي حاوي اطلاعاتي در مورد عضو.

اما سايت چالب ديگر visiblebody.com است، اين سايت در زمينه ايجاد يه اطلس سه‌بعدي از آناتومي بدن انسان پيشكسوت‌تر است. اما متأسفانه اين سايت رايگان نيست  . حتي گفته مي‌شود كه اين سايت براي ارائه تصاوير سه‌بعدي از بدن انسان گامي فراتر نهاده است به اين صورت كه تصاوير واقعي سه‌بعدي به دست مي‌دهد كه براي ديدن آنها با عينك‌هاي ويژه سه‌بعدي به چشم زد.

براي ديدن دموي اين سايت به اينجا برويد.سايت جالب ديگر biodigitalhuman است كه البته با اينترنت زغالي ما شايد براي بارگزاري‌اش بايد بسيار شكيبا بود.

اما در اين ميان نبايد از اپليكيشن‌هاي بسيار متنوع آي‌پد هم غافل شد، جستجويي مختصر ما به انبوهي از اپ‌هاي آناتومي آي‌پد مي‌رساند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۰۵ توسط:سنا موضوع:

ترينها

از نظرات دوستان اين بود كه قسمت ترينهارو دوباره راه بندازيم

ما هم كه مطيع دوستان هستيم

ازشون ممنونم كه به فكر وبلاگ هستن

خوب به نظرتون.....


-با معرفت ترين:

-لجبازترين:

-جذاب ترين:

-حساس ترين:

-سنگين ترين:

-خوش شانس ترين:

-زير اب كاه ترين:

-دوست داشتني ترين:

-بلند صدا ترين:

-پرجذبه ترين:(يعني اوني كه اخم كنه همه ازش حساب ببرن)

-خنده رو ترين::D


من چون ترينهاي قبلي رو دقيق يادم نيست دوباره شروع به نوشتن ترينها كردم بابزرگي خودتون ببخشين اگه تكراري هست توشون

از هركدوم يه دونه اقاي دكتر ويك دونه خانم دكتر بگين "واحد شمارش دكتر دونه شده!!"

دليل هم خواستين بگين...

مرسي
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۱۴:۰۳ توسط:سنا موضوع: