سناطب سناطب .

سناطب

بعد از رمضان «رنگين‌كمان» روي آنتن مي‌رود

 سيدمحسن مناجاتي تهيه‌كننده برنامه "رنگين كمان" تصريح كرد:  با توجه به نياز كودك امروز آيتم‌هاي مختلفي را طراحي كرده‌ايم كه اين آيتم‌ها مي‌تواند جوابگوي نياز هاي گوناگون كودك در حوزه سلامت، بهداشت، آموزش، تربيتي، تغذيه و... و. باشد. اين تغييرات در بخش‌هاي ديگر همچون دكور، بخش‌هاي نمايشي، بازي‌ها، متن‌ها، پلاتوها، پلي بك‌ها اعمال شده است.

وي ياد آور شد: در سري جديد مجري صرفاً تنها يك اجرا كننده نيست و بيشتر بازيگر مجري است و در تمام پلاتوها و نمايش‌ها بُعد بازيگري بر بُعد اجرا برتري دارد و چون مخاطبان كودك با ابعاد نمايشي بيشتر از اجرا ارتباط برقرار مي‌كند.  

مناجاتي گفت: در بخش عروسكي، يك كاراكتر روباه كه تن‌پوش است به برنامه اضافه شده كه به دليل آوازخوان بودن و نوع رفتارش مي‌تواند براي بچه‌ها بسيار جذابيت  داشته باشد. همچنين در بخش بازي‌ها سعي بر آن شده تا بازي‌هاي طراحي شود كه هم جنبه فيزيكي داشته باشد و هم جنبه فكري كه جسم و ذهن كودك را با خود درگير كند.

تهيه كننده برنامه رنگين كمان با اشاره به بخش‌هاي ديگر تغييرات اين برنامه تصريح كرد: در بخش تماشاگران، به اين صورت است كه ديگر بچه‌ها تنها تماشاگر صرف نيستند و در اكثر پلاتوها از جمله مسابقات و قصه‌ها حضور فعال دارند و بخشي در اين برنامه طراحي شده به نام "زنگ تفريح" كه كودكان مي‌توانند لحظاتي را به بازي، نقاشي و سرگرمي بپردازند تا زمان پخش برنامه خستگي بر آنها احاطه نداشته باشد  و از حالت سكون و تماشاگر بودن محض بيرون بيايند.

بيشتر بخوانيد

انتقاد رجبي‌دواني از حضور برخي مجريان روي آنتن تلويزيوني رمضان/ ميدان‌دادن‌ به اين افراد خيانت به آرمان‌هاي انقلاب است

وي افزود: تغييراتي كه در بخش قصه‌گويي وجود دارد به اين صورت است كه نقش بچه‌هاي حاضر در استوديو و همچنين بچه‌هايي كه از پاي تلويزيون، بيننده اين برنامه هستند نقش‌شان بسيار چشم‌گير باشد بدين صورت كه قصه‌گو در اين استوديو قصه‌اي را تعريف مي‌كند و از بچه‌ها به عنوان بازيگر استفاده خواهد كرد. يا بچه‌هايي كه در استوديو حضور دارند برداشت ذهني‌شان از قصه را به صورت نقاشي ترسيم مي‌كنند و يا از بچه‌هاي داخل منزل خواسته مي‌شود كه اگر آنها جاي نويسنده بودند چه  قصه‌اي را براي ادامه اين داستان طراحي مي‌كردند و هرچيزي را كه به ذهن‌شان مي‌رسد نوشته و براي برنامه ارسال و يا نقاشي آن داستان را براي برنامه ارسال كنند.

، آزاده آل ايوب در سري جديد «رنگين كمان» به عنوان مجري حضور نخواهد داشت و كيميا گيلاني كه هم در مقام نويسنده و هم بازيگر بخش نمايشي برنامه «رنگين كمان» بود و در «قاصدك» شبكه نسيم هم به اجراي برنامه مي‌پرداخت در سري جديد به عنوان مجري بازيگر «رنگين كمان» خواهد بود.


برچسب: رنگين كمان.كودك .آزاده آل ايوب،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۱:۳۵ توسط:سنا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :